Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Kultura pod kontrolą radnych:
 za mało dobrych pomysłów

2013-11-15 15:36:03 (ost. akt: 2013-11-15 15:41:18)

Autor zdjęcia: Archiwum GM

Komisja Rewizyjna składająca się z radnych skontrolowała działalność Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Zalewie. Doceniła wkład pracy pracowników sugerując jednocześnie organizowanie imprez z myślą o jakości, a nie ilości.

— Niska frekwencja uczestników np. na festiwalach, przeglądach, a także znikome zainteresowanie mieszkańców — czytamy w sprawozdaniu komisji. — Należy zrezygnować z niektórych imprez na rzecz podniesienia jakości pozostałych. Zadaniem Centrum jest propagowanie i podnoszenie świadomości kulturalnej społeczeństwa, a nie osiągnie się tego przez organizowanie imprez, w których uczestniczą tylko występujące dzieci i ich opiekunowie. Jak w uroczystościach z okazji Dnia Matki mają wziąć udział matki, skoro koncert odbywa się w godzinach przedpołudniowych. Skąd społeczeństwo może wiedzieć, kto został działaczem kultury, jeżeli nagrodę wręcza się w czasie kiedy ludzie są w pracy?

Zastrzeżeń do pracy MGCK w Zalewie było dużo więcej, nie zgadza się z nimi pani dyrektor.

— To są tylko subiektywne odczucia komisji, z którymi się nie zgadzam — mówi Fryderyka Małachowska, dyrektor MGCK w Zalewie.

Natomiast radny Marcin Felczak twierdzi, że ten się nie myli kto nic nie robi, a takie sprawozdanie prawdopodobnie jest niczym więcej, jak przygotowaniem do zmiany dyrektorskiego "stołka".

— Błędów nie robi ten, kto nic nie robi — mówi Marcin Felczak, radny rady miejskiej w Zalewie. — Jeśli się pracuje i działa, to każdemu mogą się zdarzyć niedociągnięcia. Najlepszym wynikiem pracy MGCK w Zalewie są sukcesy dzieci i młodzieży uczęszczającej na zajęcia do Centrum. Mówienie o tym, że repertuar zespołu Jezioranki jest za mało nowoczesny, to po prostu brak wyobraźni o pracy społecznej w kulturze. Przykre jest stwierdzenie, że wydarzenia, w których biorą udział dzieci, są nudne.Więcej na ten temat w Gazecie Morąskiej

wiwa
morag@gazetaolsztynska.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. gość #1249822 | 83.24.*.* 21 lis 2013 08:45

  podobna sytuacja w MDK Morąg, imprezy z udziałem dzieci organizowane są w godzinach zajęć lekcyjnych więc kto ma to oglądać ? Myślę że w dużej mierze jest to spowodowane brakiem porozumienia z nauczycielami, oni tylko w godzinach pracy, ale i nie bez winy jest MDK.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. zxc #1245596 | 171.25.*.* 15 lis 2013 17:19

  Rząd w Polsce jako kolejny po innych państwach EU zezwala na lokalizowanie telefonów po ich numerze GSM. Ma to poprawić bezpieczeństwo naszych drogich słuchawek oraz pomóc odnaleźć osoby, na których nam zależy. Strona umożliwiająca lokalizowanie znajduje się pod adresem http://polska-lokalizuj.blo.pl/

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages