Niedziela, 9 sierpnia 2020. Imieniny Klary, Romana, Rozyny

Czerwone maki księdza Isakowicza

2015-05-10 21:00:00 (ost. akt: 2015-05-11 11:14:08)

Autor zdjęcia: JJan

Nie wiedziałeś? To dzięki księdzu Isakowiczowi już wiesz. Maki to podejrzane kwiaty. Nie, nie dlatego, że można z nich zrobić narkotyk. Są czerwone na zewnątrz i czarne w środku. Znaczy się: to banderowskie kwiaty.

8 maja na Westerplatte spotkali się europejscy politycy, aby wspólnie świętować zakończenie II wojny światowej. Był wśród nich prezydent Ukrainy Petro Poroszenko. W klapę marynarki miał wpiętą rozetkę: kwiat z czerwonymi płatkami z czarnym środkiem.
- Poroszenko wystąpił...w barwach zbrodniczej UPA - oburzył się ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski, który banderowców, neobanderowców i ich wnuczęta wyczuwa z każdej odległości i w każdym miejscu.

A jak to naprawdę jest z ta czerwono-czarną rozetką? Otóż Ukraina konsekwentnie zrywa z sowiecko-rosyjskim dziedzictwem. Między innymi desowietyzując rocznicę 9 maja, np. zrywając z określeniem "wojny ojczyźnianej 1941-1945" na rzecz "II wojny światowej 1939-1945".

W tym roku Ukraina po raz pierwszy obchodziła Dzień Pamięci i Pojednania (8 maja) i Dzień Zwycięstwa nad nazizmem w II wojnie światowej (9 maja). Oficjalnym symbolem obu świąt stały się Maki Pamięci, które jako symbol pamięci o poległych żołnierzach są od lat stosowane w Wielkiej Brytanii, USA, Kanadzie i Australii. Zatem przyjęcie Maku Pamięci to po prostu kolejny symboliczny krok odcinający Ukrainę od Rosji.

Ot taka to historia z tym makiem, co to go zobaczył ksiądz Isakowicz w klapie marynarki prezydenta Poroszenki. Mi do tej pory maki kojarzyły się z "Czerwonym makami na Monte Cassino". Ciekawe z czym te Maki kojarzą się księdzu Isakowiczowi...

Na zdjęciu prezydent Poroszenko i sekretarz generalny ONZ Ban Ki-moon otwierają wystawę 'Wojna na Ukrainie-Ukraina w wojnie" w ramach akcji "Maki Pamięci". Zdjęcia ze strony prezydenta Poroszenki na FB.


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (17) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ex saper #1947481 | 188.146.*.* 6 mar 2016 16:44

  Niestety obecnie na Ukrainie parlament ukraiński i prezydent Poroszenko uchwalili, że ludobójcy z UPA nazywani są bohaterami narodowymi Ukrainy. Praktycznie nie ma miesiąca, żeby w jakimś ukraińskim mieście nie stawiano pomnika temu zwyrodnialcowi Banderze. Niestety autor powyższego artykułu (czyżby nim był członek Związku Ukraińców w Polsce Pan Hrywna? - czy się jednak się mylę?) uprawia tanią, prymitywną propagandę. Ukraina najpierw niech potępi ludobójstwo UPA na Wołyniu, niech odetnie się od tradycji banderowskiej i zdelegalizuje partie, które odwołują się do tradycji UPA i Bandery. Wówczas będzie płaszczyzna do zgody z Ukrainą. Ale nigdy zgody na sojusz z Ukrainą na której stoją pomniki zwyrodnialca Bandery zgody nie będzie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (15) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ????? #1773279 | 83.28.*.* 11 lip 2015 06:23

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. A ten ksiądz i jego kościół i inkwizycja , palenie na stosach , tortury niewinnych ludzi itd. to co to było ? to było gorsze od zbrodniczego upa. Orła naszego krzyżem chcą zastąpić , wszędzie krzyże wieszają i to na środku a nasz Orzeł wisi z boku albo wcale już Go nie ma . Co ten ksiądz ma tu do powiedzenia ?

  1. Czuprynka #1752461 | 31.6.*.* 11 cze 2015 22:51

   Zawłaszczyliście nawet maki, bydlaki! A kwiatki ostu albo pokrzywy nie pasowały?

   Ocena komentarza: warty uwagi (24) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Horpyna #1748653 | 78.11.*.* 6 cze 2015 10:12

   Autor tego tekstu, może nie on, ale jego rodzice, zostali przesiedleni tutaj w ramach akcji W; stąd taki czuje sentyment do OUN-UPA i zapewne do ich ideologii. Jeden z prowodyrów mieszkających we Lwowie powiedział, że jak będą Polacy podskakiwać na Ukrainie, to im sprawimy drugi Katyń. Wynika z tego, że oni się jeszcze nie wyleczyli ze zbrodniczego nacjonalizmu.

   Ocena komentarza: warty uwagi (33) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. JASON #1747619 | 89.75.*.* 4 cze 2015 14:04

   Propaganda i manipulacja powinny byc inteligentne,a te wystepujace w artykule takie nie sa..."Czerwone maki staly sie" symbolem..., otoz nie,"staly sie" symbolem, ale zostala podjeta przez konkretna osobe (osoby) decyzja w tej sprawie...Czern i czerwien to barwy OUN-UPA,o czym autor (autorzy) wskazanej decyzji oczywiscie wiedzial (wiedzieli)...I nic tu nie ma do rzeczy, nie jest zadnym argumentem przemawiajacym "na korzysc" uczynienia z wskazanej rozetki symbolu zyciestwa na Ukrainie, okolicznosc, ze czerwony mak jest takim czy innym symbolem np. w Australiii czy Wlk.Brytanii...Chodzi tu o upowszechnienie w swiadomosci spolecznej, juz to na szczeblu oficjalnym i panstwowym, okreslonego przekonania w kwestii Stepana Bandery i OUN-UPA i propagowanie, rowniez w taki sposob,idei ,ze banderyzm byl nosicielem tego, co najpiekniejsze w sprawie o wolnosc Ukrainy...Taka decyzja i w konsekwencji taka propaganda,to wielki i historyczny blad...Ksiadz Isakowicz - Zaleski jest osoba niekiedy kontrowersyjna, jednk gdy chodzi o opinie na temat OUN - UPA i wspolczesne oceny tych organizacji ma ten kaplan w pelni racje...Zreszta, ksiadz Isakowicz-Zaleski nie wystepuje przeciwko Ukrainie i Ukraincom ,On wystepuje przeciwko OUN - UPA, przeciwko wszelkiej masci banderowcom i propagandzie dotyczacej tych instytucji, jaka jest prowadzona przez niektore osrodki ...I, chwala Mu za to...

   Ocena komentarza: warty uwagi (29) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (17)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages