Kordian Mistrzem Polski StrongMan

2015-08-07 11:33:44(ost. akt: 2015-08-07 11:37:19)

Autor zdjęcia: Archiwum Urząd Miejski w Zalewie

W sobotę 25 lipca 2015 roku podczas XII Festiwalu Siły Sprawności i Urody w Międzyzdrojach przeprowadzone zostały Mistrzostwa Polski StrongMan. Kordian Bolczak zajął I miejsce i został Mistrzem Polski StrongMan.Kordian Bolczak zdobył III miejsce. źródło: Urząd Miejski w Zalewie
W zawodach wzięło udział 12 zawodników, wśród których nie zabrakło reprezentującego Gminę Zalewo Kordiana Bolczaka. Strongmani startowali w czterech konkurencjach. Niepokonanym został reprezentant Zalewa, który zajął I miejsce i został Mistrzem Polski StrongMan.
Zalewianin startował także 12 lipca we Władysławowie w Mistrzostwach Polski Strong Man Eliminate Your Opponent. W zawodach wzięło udział 12 strongmenów z terenu całej Polski. Zawody prowadzone były systemem pucharowym. Po dwóch konkurencjach do dalszej rywalizacji awansowało ośmiu najlepszych zawodników. Starty odbywały się w losowo wyłonionych parach, a przegrany odpadał z dalszej rywalizacji. Taka forma zawodów jest niezwykle wyczerpująca, wymusza na zawodnikach ciągły maksymalny wysiłek, gdyż aby awansować trzeba każdorazowo pokonać innych.  Po ciężkiej i wyrównanej walce Kordian Bolczak zdobył III miejsce.
źródło: Urząd Miejski w Zalewie