Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Ktoś wystrzelił rakietę spadochronową nad jeziorem „Małe Ewingi”. Robi się to w przypadku potrzeby nagłej pomocy

2016-08-09 09:43:53 (ost. akt: 2016-08-09 09:51:11)

W niedzielę 7 sierpnia około godziny 22:00 do ratowników wpłynęło zgłoszenie ze stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Iławie o prawdopodobnym wystrzeleniu rakiety spadochronowej nad jeziorem „Małe Ewingi”. Ratownicy nie znaleźli żadnych osób poszkodowanych na tym akwenie.

Na miejsce zadysponowano jednostkę stacjonującą w Zalewie. Ratownicy po dotarciu na miejsce zdarzenia rozpoczęli przeszukiwanie akwenu. We współpracy ze strażą pożarną przeszukano zarówno jezioro „Małe Ewingi” jak i jezioro „Ewingi”. Podczas działań nie odnaleziono osób potrzebujących pomocy. Działania zostały zakończone około północy.

Rakieta spadochronowa coraz częściej na śródlądziu
Rakieta spadochronowa to podstawowe wyposażenie ratunkowe na wodach morskich. Nakaz ich posiadania nakłada Międzynarodowa Konwencja o Bezpieczeństwie Życia na Morzu. Coraz więcej żeglarzy posiada je także na śródlądziu. W razie braku bądź rozładowaniu się telefonu, tego typu pirotechnika może uratować życie także na jeziorze. Rakieta wylatuje na wysokość ok. 300 m, jasność świecenia wynosi ok. 30 000 kandeli i świeci ok 40 s. Rakieta może być zauważona ze znacznej odległości, co zwiększa szansę jej zauważenia przez osoby postronne oraz ratowników.

Dwie drużyny ratownicze WOPR
Iławski Oddział WOPR posiada drużyny ratownicze w Iławie oraz w Zalewie. Ta druga, dysponuje dwoma jednostkami typu: „Rybitwa” oraz „Mariusz 520″. Prężnie działająca drużyna, stale rozrastająca się ma coraz więcej pracy zarówno przy zabezpieczeniach imprez jak i przy stale rosnącej liczby interwencji na wodach powiatu iławskiego.

Źródło: WOPR Iława

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages