Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Policjanci zapobiegli samobójstwu

2017-10-23 14:05:18 (ost. akt: 2017-10-23 14:10:20)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum policji

Szybka i zdecydowana reakcja zalewskich policjantów zapobiegła tragedii. 24- letni mieszkaniec powiatu iławskiego chciał popełnić samobójstwo. Funkcjonariusze znaleźli go w ostatnim momencie. Zdjęli pętlę z szyi i udzielili pierwszej pomocy a następnie przekazali ratownikom medycznym.

W minioną sobotę 21 października oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o mężczyźnie, który chce popełnić samobójstwo. Dyżurny natychmiast podjął czynności i w ustalone miejsce wysłał najbliższy policyjny patrol. Kiedy funkcjonariusze dotarli na miejsce okazało się jednak, że w domu nikogo nie ma. Policjanci przeszukali mieszkanie, a także pomieszczenie gospodarcze obok. Tam znaleźli mężczyznę, który wisiał na lince przywiązanej do belki konstrukcyjnej budynku. Mężczyzna tracił już oddech i tętno. Policjanci niezwłocznie zdjęli pętle z jego szyi i dzięki ich pomocy odzyskał czynności życiowe. Szybko został przetransportowany karetką pogotowia do szpitala.
Policjanci, którzy wzięli udział w tej akcji wywiązali się ze swoich obowiązków, a dzięki zaangażowaniu oraz szybkości działania - uratowali ludzkie życie.

Sierż. szt. Przemysław Truszkowski jest policjantem od 6 lat. Na początku związany był z Komendą Powiatową Policji w Iławie. Po kilku miesiącach przeniósł się do zespołu do spraw prewencji Posterunku Policji w Zalewie gdzie pracuje obecnie na stanowisku referenta. Funkcjonariusz ten był wielokrotnie nagradzany za swoją służbę przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie oraz Komendanta Powiatowego Policji w Iławie.
 
Sierż. szt. Pleszkun Krzysztof jest policjantem od 11 lat. Funkcjonariusz od początku związany jest z zespołem do spraw prewencji Posterunku Policji w Zalewie gdzie pracuje obecnie na stanowisku referenta. Policjant ten był wielokrotnie nagradzany za swoją służbę przez Komendanta Powiatowego Policji w Iławie.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages