Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

INDIACA I PSPAL NA BŁONIACH

2018-09-18 16:47:26 (ost. akt: 2018-09-18 16:56:32)

Autor zdjęcia: Archiwum PSPal Jaśkowo

Dnia 15 września 2018 r. na Błoniach PGE Narodowy po raz szósty odbył się Narodowy Dzień Sportu. Tego dnia na warszawskich błoniach znaleźli się zawodnicy Indiaca Morąg i PSPal Jaśkowo.

Dzień Sportu to ogólnopolska akcja społeczna popularyzująca sport i zdrowie, dedykowana wszystkim,  którzy  interesują się sportem. Ideą akcji jest umożliwienie wszystkim chętnym dostępu do nieodpłatnych, specjalnie przygotowanych treningów w wielu dyscyplinach sportowych. Projekt skierowany jest zarówno do osób, które już uprawiają sport rekreacyjnie, jak i tych, które dopiero planują rozpoczęcie treningów.
— W tym roku Gmina Morąg została Partnerem Narodowego Dnia Sportu, który odbył się na Błoniach PGE Narodowy — informuje Leszek Biernacki, trener morąskiej drużyny. — Jako Partner mieliśmy możliwość skorzystania z wystąpienia na scenie i zabrania głosu. Głównym celem wyjazdu była możliwość zaprezentowania mało znanej społeczeństwu gry Indiaca.

— Dzień ten w sposób szczególny podkreśla rolę i potencjał sportu w kwestii oddziaływania na rozwój, promowania solidarności  i usuwania barier — dodaje Jadwiga Petrykowska, opiekunka drużyny PSPal Jaśkowo.
Tego dnia na warszawskich błoniach były setki atrakcji a wśród nich - sporty indywidualne i zespołowe, wodne, powietrzne czy też lądowe. Podobnie jak w roku ubiegłym PSPal Jaśkowo uczestniczyło w pokazowym treningu i rozgrywkach dla osób, które nigdy nie grały w palanta. Następnie odbył się mecz pomiędzy PSPal Jaśkowo i PSPal Warszawa o tytuł Mistrza. Rozgrywka, z wynikiem 23:7, zakończyła się wygraną naszej drużyny.
— Tytuł Mistrza Gry w Palanta został obroniony — mówi zadowolona pani Jadwiga.

Więcej na ten temat w Gazecie Morąskiej

wiwa
morag@gazetaolsztynska.pl


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages