Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Będzie u nich jeszcze piękniej

2018-11-05 15:34:31 (ost. akt: 2018-11-05 15:36:35)

Autor zdjęcia: Wiesława Witos

Według internautów Jaśkowo to najpiękniejsza wieś w województwie warmińsko-mazurskim. Jest tam czyste i świeże powietrze i najlepsza palantowa drużyna w Polsce. A dzięki drzewkom z Nadleśnictwa Iława będzie jeszcze piękniej.

Jaśkowo to wieś, która zwyciężyła w naszym plebiscycie "Najpiękniejsza Wieś" województwa warmińsko-mazurskiego. W nagrodę otrzymała od Nadleśnictwa Iława 50 drzewek. Były to kasztanowce, derenie, brzozy i wiele innych sadzonek. Dzięki nim wieś będzie mogła jeszcze bardziej wypięknieć. Drzewka zdobić będą otoczenie przy jeziorze i boisku.
W naszym regionie wsi jest ponad 2 tysiące, a najwięcej w gminie Ełk: aż 58. Jednak mieszkańcy Jaśkowa i ich sołtys uważają, że ich jest najpiękniejsza.
— Dla mnie jest to najpiękniejsza wieś — mówi Jadwiga Petrykowska, sołtyska Jaśkowa. — Nie wyobrażam sobie życie gdzie indziej. Jest u nas świeże, czyste powietrze. Dbamy o naszą miejscowość. A drzewka, które otrzymaliśmy w nagrodę sprawią, że całe nasze otoczenie zmieni się na jeszcze piękniejsze i zaczną do nas przyjeżdżać ludzie ze wszystkich stron. Dziękuję za umożliwienie nam startu w takim plebiscycie. Nie był to nasz pierwszy udział w plebiscycie gazety. Wcześniej uczestniczyliśmy w plebiscycie Gazety Morąskiej na najpopularniejszą drużynę sportową. Zajęliśmy drugie miejsce i mogliśmy się pokazać szerszemu gronu kibiców! A to wszystko dzięki mieszkańcom, bez nich nic byśmy nie osiągnęli.


Więcej na ten temat w Gazecie Morąskiej

Wiesława Witos
w.witos@gazetaolsztynska.plPodziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages