Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

28-latek prowadził auto pod wpływem amfetaminy. Narkotyk miał też w aucie

2018-11-08 12:32:10 (ost. akt: 2018-11-08 12:52:02)

Autor zdjęcia: Materiały policji

Jest akt oskarżenia przeciwko 28-latkowi, który został zatrzymany w gminie Zalewo. Prowadził będąc pod wpływem amfetaminy. Policja w jego aucie znalazła narkotyki.

Policjanci z Iława wspólnie z Prokuraturą Rejonową w Iławie aktem oskarżenia zakończyli dochodzenie przeciwko 28 – latkowi. Okazało się, że mężczyzna posiadał przy sobie amfetaminę oraz kierował pod jej wpływem. Kodeks karny za samo kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Jak doszło do zatrzymania? Policjanci w Zalewie podczas patrolu miasta zauważyli samochód vw. Zatrzymali go do kontroli drogowej. W trakcie czynności mundurowi wylegitymowali mężczyznę oraz sprawdzili w policyjnych systemach. W związku z tym, że zachowanie kierowcy wskazywało, że jest pod działaniem środków odurzających skontrolowano go. Okazało się, że posiadał przy sobie biały proszek, który po zbadaniu narkotestem okazał się amfetaminą. 28-latka, mieszkańca powiatu iławskiego, zatrzymano. W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że to nie jedyne przewinienie mężczyzny.
Kierował on samochodem osobowym będąc pod wpływem amfetaminy. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów.

Kodeks karny za samo kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających przewiduje karę 2 lata pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat. Dodatkowo osoba kierująca pojazdem pod wpływem środków odurzających będzie musiała się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się takiego czynu oraz nie mniejszej niż 10 tys. zł, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

KPP Iława
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages